Zmniejsz ryzyko wdrożenia nowego produktu lub usługi

 4 sposoby na szybkie i tanie wprowadzanie nowych produktów i usług na rynek

by Mariusz Gliński

Zmniejsz ryzyko wdrożenia nowego produktu lub usługi

 4 sposoby na szybkie i tanie wprowadzanie nowych produktów i usług na rynek

by Mariusz Gliński

by Mariusz Gliński

Każdy przedsiębiorca chce żeby jego firma się rozwijała. Jednym ze sposobów na zapewnienie rozwoju jest ciągłe testowanie i wdrażanie nowych ofert dla klientów. Jak to robić by uniknąć porażek i nadmiernych kosztów? Tych kilka prostych sposobów na pewno zwiększy Twoją szansę na sukces.

Przed wprowadzeniem nowego produktu sprawdź czy klienci są gotowi za niego zapłacić

Wiele razy widzieliśmy sytuacje w których firma inwestuje znaczne środki w stworzenie produktu albo usługi których później nikt nie chce kupić. Niestety często dowiadują się o tym dopiero wtedy kiedy produkt lub usługa pierwszy raz trafia do klientów, czyli po długich miesiącach pracy. Na takim etapie porażka pociąga za sobą poważne konsekwencje – począwszy od strat finansowych do demotywacji zespołu.

Żeby uniknąć takich sytuacji twórz swoje produkty i usługi w tak bliskiej współpracy z klientami jak tylko jest to możliwe. Dopuszczaj ich do testowania już na najwcześniejszym możliwym etapie. Uwierz że jest to możliwe znacznie wcześniej niż powszechnie się uważa. I nie tylko słuchaj ich opinii ale przede wszystkim oceniaj czy będą oni skłonni w przyszłości dać Ci swoje pieniądze. Bo jest ogromna różnica między tym że klient powie Ci że produkt mu się podoba a tym że kiedyś będzie chciał za niego zapłacić.

Wprowadzenie nowego produktu lub usługi wymaga szybkości działania

Koszt związany z wdrożeniem nowego produktu lub usługi jest wprost proporcjonalny do czasu który poświęcisz na wdrożenie. Im dłużej pracujesz tym więcej ta praca kosztuje. I tym później zaczynasz na tym produkcie lub usłudze zarabiać. Może się okazać że wdrożenie po prostu przestaje się opłacać tylko przez to że trwa zbyt długo.

Pamiętaj też że obecnym, szybko zmieniającym się świecie uzyskanie przewagi konkurencyjnej na więcej niż kilka miesięcy jest bardzo trudne. Jeśli poświęcisz zbyt dużo czasu na wymyślanie, tworzenie i wdrażanie swoich pomysłów staną się one przestarzałe jeszcze nim wejdziesz z nimi na rynek.

Tak więc, koncentruj się tyko na tym co najważniejsze, podejmuj brawurowe decyzje, walcz o każdą minutę pracy, o każdy dzień skrócenia wdrożenia.

Wdrożenie nowego produktu wymaga dyscypliny i zaangażowania

Jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzenia we wdrożeniu nowego produktu lub usługi jest zbyt mała atencja którą przedsiębiorca i jego pracownicy przywiązują do wdrożenia. W większości wypadków wszystkie osoby zaangażowane we wdrożenie mają swoje bieżące, codzienne zadania. Przez to są odrywani od mniej pilnych prac związanych z rozwojem, w szczególności rozwojem produktów i usług.

Dlatego też kluczowe jest ustalanie bardzo ambitnego harmonogramu prac i bezwzględne jego egzekwowanie. Każde zaakceptowane opóźnienie powoduje przyzwolenie na pojawianie się kolejnych opóźnień. A to już w prostej linii prowadzi do porażki. Tak więc – nie pozwalaj sobie na kompromisy jeśli chodzi o tempo pracy. Bądź konsekwentny.

Nie wdrażaj produktu bez odpowiedniej ilości testów

Wdrażanie nowych produktów i usług to swojego rodzaju podróż w nieznane. Wiemy dokąd chcemy dotrzeć ale nie wiemy jakie problemy spotkają nas po drodze. Najlepszą metodą działania w takiej sytuacji jest bardzo krótki cykl testowania nowych pomysłów, wyciągania wniosków, uczenia się, modyfikowania działań i testowania kolejnych pomysłów. Tylko dzięki takiemu, szybkiemu i elastycznemu, działaniu unikniesz pułapek i ślepych uliczek w których utknęło wielu przedsiębiorców przed Tobą, a i pewnie Ty nie raz wcześniej w nie zabrnąłeś.

Istnieje wiele sprawdzonych technik testowania i bezpiecznego wdrażania nowych produktów i usług. Jeśli prowadzisz firmę wiele lat, wiesz że wprowadzanie zmian to ciężka praca – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uniknąć błędów które inni popełnili przed Tobą i damy Ci skuteczne i efektywne narzędzia wdrażania nowych produktów i usług.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top